Twój wynik quizu „Droga do wolności finansowej” to:
P2 – Wypłacalność
Wypłacalność oznacza, że żyjesz bez długów (ewentualnie z kredytem hipotecznym), ale utrzymujesz się na granicy swoich zarobków — czyli od pierwszego do pierwszego. W przypadku nieprzewidzianych, większych wydatków (np. wizyta u dentysty czy awaria sprzętu) konieczne jest zwrócenie się do osób trzecich. I wówczas robimy krok w tył, z powrotem uzależniając się od kogoś (bliskich lub banku).
Jaki jest kolejny krok?
Na początek polecamy Ci zacząć od zapoznania się z materiałami, których dokładną rozpiskę znajdziesz poniżej. Pamiętaj, aby koniecznie zapisać sobie poszczególne linki (np. dodając je do zakładek w Twojej przeglądarce), ponieważ po opuszczeniu tej strony, prawdopodobnie utracisz do niej dostęp.
Jeżeli wcześniej zdecydowałaś się pobrać swój indywidualny plan finansowy, dodatkowe wskazówki oraz checklista, powinny już czekać na Ciebie w Twojej ulubionej skrzynce odbiorczej. W przeciwnym razie, masz teraz ostatnią szansę, żeby jeszcze pobrać powyższe materiały. Nie zwlekaj i do dzieła!
Rozpiska materiałów:
- Na tym etapie, najważniejsze pojęcie, z którym musisz się zaprzyjaźnić to… PODUSZKA FINANSOWA! O tym, jak ją zbudować i gdzie ją trzymać, mamy nie tylko post blogowy, ale także odcinek podcastu!
- Zapoznaj się z odcinkiem podcastu, w którym usłyszysz, jakie są najważniejsze finansowe decyzje każdej kobiety.
- Sprawdź również na odcinek, w którym posłuchasz, od czego zacząć ogarnianie swoich finansów.
- Później zerknij na to, jak zbudować nawyki, które pomogą Ci osiągnąć sukces, zamiast Cię od niego oddalać.
- Na tym etapie będziesz także potrzebować sporo motywacji. Nabywanie nowych umiejętności i wychodzenie z trudnych sytuacji nigdy nie jest proste, ale zdecydowanie warto! Sprawdź artykuł: Motywacja — jak ją znaleźć i utrzymać?
- Wypłacalność może wynikać z różnych przyczyn, ale istnieje wiele sposobów na wyjście z tego etapu. Na początku swojej finansowej drogi, zacznij od podstaw. Przeczytaj trzy filary, czyli jak mądrze zadbać o finanse osobiste lub posłuchaj podcastu na ten sam temat, jeśli wolisz wersję audio.
Trzymamy kciuki! Powodzenia 🧡