Kulisy GMC #5 – spotkania na żywo!

To już piąty artykuł z cyklu kulisów działania Girls Money Club. Jednak jest on wyjątkowy – a to dlatego, że w końcu poznałyśmy się osobiście. Spotkań w tym roku było sporo, a mamy zaplanowane jeszcze kolejne. Sprawdźcie w artykule, gdzie widzimy się już niedługo!

Pisząc ten artykuł, stwierdziłam, że to niesamowite, jak ten czas leci. Projekt Girls Money Club ma już ponad półtora roku. Przez ten czas zbudowałyśmy razem solidną kobiecą społeczność w świecie online – ale od pół roku przeniosłyśmy się na wyższy poziom: w końcu zaczęłyśmy spotykać się na żywo! Dzisiejszy tekst jest właśnie o tym.

Gdzie było pierwsze spotkanie GMC?

Nasze pierwsze nieoficjalne spotkanie odbyło się w marcu 2022 na… konferencji Invest Cuffs w Krakowie! To właśnie tam zaczął się cykl spotkań na żywo, które rozkręciły lato z Girls Money Club. Spędziłyśmy czas nie tylko na wykładach, ale i bardziej kameralnie – nad Wisłą w Krakowie. 🙂


Start oficjalnych spotkań!

Po spotkaniu w Krakowie wiedziałam, że spędzanie czasu na żywo niesie ze sobą olbrzymią energię do działania, którą możemy wzajemnie przekazywać. W głowie pojawił się pomysł na stworzenie kolejnych okazji na poznawanie Was osobiście. Wiosna, lato – to idealny czas na rozpoczęcie sezonu na letnie spotkania Girls Money Club!

Taras, zachód słońca, wino i rozmowy do późnej nocy w centrum Warszawy. Tak w kilku słowach mogę opisać nasze pierwsze, oficjalne spotkanie. Nie umiem odpowiednio ubrać w słowa tego, jak wiele energii czułam w rozmowach z każdą z Was. Nasza różnorodność, historie, plany i pasje – to prawdziwe GIRL POWER, inspirowanie się nawzajem do działań!

Spotkania na tarasie zdecydowałam się pozostawić wyłącznie dla dziewczyn, które obdarowały mnie swoim zaufaniem. Klubowiczki, kursantki – to z Wami mam najwięcej okazji do rozmów wirtualnych, podczas webinarów czy na grupach. Zapraszam Was do swojego domu, poznajecie ważną część #teamGMC, szefową Żabkę. 😉 Spędzamy przyjemnie czas w świetnym towarzystwie. Czego chcieć więcej?


Lato z Girls Money Club

Nie mogłam już zwolnić, gdy zaczęłam Was poznawać 😉 Na początku lipca spotkałam się z dziewczynami w La Winoteka we Wrocławiu, gdzie po raz pierwszy dołączyła do nas na żywo także Ewa z #teamGMC.

Pobudka o 4:30 nie przeszkodziła w rozmowach do północy! Było fantastycznie – całe miejsce tylko dla nas, centrum Wrocławia, a jednak bardzo kameralnie. Przekonałam się, że świat wirtualny naprawdę nie zastąpi takich odczuć.

Następnego dnia miałam zdarte gardło, było nas ponad 30 i bawiłyśmy się świetnie – tapasy, wino, ciepły letni wieczór i przede wszystkim: rozmowy. Patrzenie sobie w oczy, szczere kibicowanie w planach i zainteresowanie drugą osobą to ogromna wartość, którą należy pielęgnować w codziennym szaleństwie. Oczywiście zdjęć ze spotkania jest niezwykle mało, ale to standard – rozmowy są na tyle elektryzujące, że nie miałyśmy potrzeby sięgać z nudów po telefon.

Już wtedy wiedziałam, że nasze spotkania to nie będzie jednorazowe tournée, a raczej kultowa tradycja. Wspólne inspirowanie się jest przynosi wspaniałe efekty niezależnie od pory roku! A nawet szczególnie w porach zimowych – kiedy ogólnie mało wychodzimy z domu. 😌

Pamiętacie, które miasto było kolejne? Zdecydowałyście o tym w ankiecie – kilka miast mocno wybiło się na czołówkę, a jednym z nich był… Poznań! Pojechałam prosto z Wrocławia, by spotkać się z dziewczynami w kameralnym gronie, klasycznie: przy tapasikach, z lampką prosecco (lub dowolnego napoju) i przyjemnej atmosferze. Znów przekonałam się, że rozmowy na grupie czy Instagramie to zdecydowanie nie to samo i nie ma nic lepszego niż bezpośredni kontakt z Wami. Wyjechałam (oczywiście) ze zdartym gardłem, ale także z planami na przyszłość. Zasypałyśmy się pomysłami na to, co możemy razem zrobić, gdzie pojechać lub polecieć, jak dbać o kontakt w różny sposób! I choć wyjeżdżałam z Poznania już kolejnego dnia, to wiem, że przyszłość wyjazdów szykuje się bardzo ciekawa i nie mogę już doczekać się realizacji planów na kolejne miesiące.  

Oczywiście na mapie nie mogło zabraknąć miejsca, gdzie to wszystko się zaczęło, czyli Krakowa! Z niektórymi z Was znałam się już z Invest Cuffs, a niektóre miałam okazję poznać po miesiącach wirtualnych rozmów. Dziewczyny, dodajecie mi energii – spędziłyśmy świetny wieczór do późnej nocy przy smacznych tapasikach, tradycyjnie zdzierając gardła od rozmów. Następnego dnia musiałam się zregenerować, bo choć myśli biegały jak szalone od miliona pomysłów, to ciało potrzebowało odpoczynku.

Jestem niesamowicie wdzięczna za naszą społeczność, dla której inwestowanie, elastyczna kariera i wolność finansowa to ważne tematy. Każda z nas ma ciekawe perspektywy i otwarty umysł. Czułam się po prostu… jak u siebie – i to dzięki Wam.

Taras, ciepły zachód słońca i my – brzmi jak kwestia z romantycznej opowieści, a chodzi o kolejne spotkanie na warszawskim tarasie! Jeszcze w lipcu, kontynuując sezon „Lato z GMC” zorganizowałam drugie tarasikowe spotkanie. Było jak zwykle wspaniale, ale wiedziałam, że musimy spotkać się ponownie! Wciąż był we mnie niedosyt 😉

I dlatego w sierpniu znów spotkałyśmy się na warszawskim tarasie, i znów rozmowy trwały do późna. Nie wiem, co takiego jest w tym miejscu, ale czas leci mi tutaj szybciej. A może to po prostu dobre towarzystwo do rozmów?  Faktycznie, i tym razem pochłonęły nas rozmowy o planach na przyszłość i naszych pasjach, marzeniach i doświadczeniach. Uwielbiam spędzać z Wami czas i choć zrobiło się zimniej, planuję to kontynuować!


Gdzie widzimy się w najbliższym czasie?

Plany są! Po spontanicznym spotkaniu na plaży w Sopocie na początku października, nadszedł czas kolejne wydarzenie… znów w centrum Warszawy!

Nie, nie chodzi o taras, niestety jest on mocno uzależniony od ładnej pogody, a wiemy, jak wygląda polska jesień – różnie. 😉 Tym razem spotkamy się w biurze na warszatach tradingowych połączonych z networkingiem. Nie będziemy same – poznamy #teamKTG. To firma, w której traderki i traderzy dostają kapitał do inwestowania przy korzystnym dla obu stron podziale zysków. Trading, w skrócie, polega na zarabianiu na wahaniach cen aktywów – w przypadku KTG, kryptowalut. Okazuje się, że kobiety częściej są skutecznymi traderkami, ale częściej niż mężczyźni boimy podejmować się takie ryzyko. Czy słusznie? Dowiemy się tego od założycieli, poznamy podstawy tradingu (które są uniwersalne), no i przede wszystkim – będziemy mieć czas na networking! Warsztaty tradingowe będą transmitowane także online, choć oczywiście czas networkingu pozostanie prywatny dla uczestniczek wydarzenia. 😉

Oczywiście, by nadrobić wiedzę w zakresie kryptowalut i odświeżyć ją przed warsztatami, zapraszam Was na wyzwanie „Ogarnij blockchain z Girls Money Club”. Zapisało się już ponad 1000 dziewczyn – dołącz do nas!

Jesień będzie mocno nakierowana na edukację – czasy są jakie są, inflacja szaleje, ale zwiększa się świadomość ekonomiczna. To dla mnie wspaniała wiadomość, bo im więcej z nas osiągnie bezpieczeństwo finansowe, a nawet wolność finansową, tym więcej czasu i możliwości na kolejne spotkania!

Dlatego jesienne spotkanie odbędzie się także w Berlinie. Pod koniec listopada, a więc bliżej zimy niż lata, ale na naprawdę ciekawym evencie – konferencji Next Block Expo, skupionej wokół tematyki blockchain i nowe technologie. To właśnie na to wydarzenie możecie wygrać bilety za free (które – umówmy się – do tanich nie należą) i być w stałym kontakcie z #teamGMC – ze mną i z Ewą, która przygotowała dla Was treści do blockchainowego wyzwania, a którą mogłyście poznać na niektórych spotkaniach w lecie.

Nie chcesz brać udziału w konkursie? We współpracy z konferencją przygotowałyśmy dla Was zniżkę pod tym linkiem.
Oprócz tego konferencja mocno wspiera kobiety, dlatego utworzyła akcję Women in Web3 po zaproszeniu na event przyjaciółki, siostry, mamy, koleżanki, dziewczyny, kuzynki… dostajecie dla niej bilet gratis! I przy okazji zwiedzacie Berlin z nami i swoją bliską kobietą, brzmi super, co? 😉

Nie wykluczam możliwości zorganizowania czegoś w międzyczasie. Na pewno będę Was informować na bieżąco na moich mediach społecznościowych i w grupie na FB.


Chwila dla liczb

Kilka danych rodem z Excela, ale niosące dobrą wiadomość: nasze liczby rosną! W grupie jest już ponad 13,6 tysięcy kobiet, interesujących się inwestowaniem, zakładaniem własnego biznesu, pracą zdalną i elastyczną karierą i przede wszystkim – dążeniem do wolności finansowej. Na Instagramie @dorota.sierakowska jest już prawie 12,5 tysiąca obserwatorek (i obserwatorów), a dodatkowo w tym roku ruszył nasz oficjalny Instagram Girls Money Club, gdzie powoli dobijamy do tysiąca obserwujących. 😉

W naszych topowych produktach – „Kursie inwestowania od podstaw” oraz Klubie GMC liczba również stale rośnie! Na kursie jest już prawie 900 uczestniczek, a w klubie ponad 200 – to właśnie z Wami możemy kontaktować się na Slacku. 😉

Z każdym miesiącem przybywa słuchaczek i słuchaczy podcastu oraz osób zapisanych do newslettera. I jestem Wam za to niezwykle wdzięczna, bo to właśnie Wy tworzycie społeczność Girls Money Club – bez Waszego zaangażowania ten projekt by nie przetrwał!

Planów na przyszłość jest mnóstwo, jestem pewna, że Was zaskoczymy. Już niedługo zbliżają się drugie urodziny GMC… co one przyniosą? 😉 Pozostaje Wam cierpliwie czekać, ale obiecujemy, że tego jeszcze nie było!

Zapisz się na newsletter i pobierz e-booka 50 SPOSOBÓW NA ZARABIANIE!

Marzysz o tym, aby mieć dodatkowe źródło przychodu?

Chcesz zmienić pracę na taką, którą pokochasz i która przyniesie ci satysfakcjonujące zarobki?

A może twoim celem jest własny biznes?

.

Zobacz również:

44: Jak finansowo przeżyć końcówkę roku? Rozmowa z Karoliną Nowicką

Końcówka każdego roku to na ogół czas radosnego świętowania, spotkań rodzinnych i… zwiększonych wydatków. W tym odcinku, w którym specjalną gościnią jest Karolina Nowicka, znana jako Pani od Oszczędzania, opowiemy o tym, jak dobrze wykorzystać Black Friday oraz przygotować się na Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestra, aby przyjemnie spędzić ten czas, a przy okazji, nie uszczuplić zbytnio swojego portfela.

Czytaj więcej »

43: Co teraz robić z pieniędzmi?

Opowiem o tym:- czy warto się bać obecnej sytuacji politycznej i co z niej może wyniknąć – co teraz dzieje się na rynkach akcji – czy wciąż warto kupować obligacje – czy krypto to teraz okazja, czy niekoniecznie.

Czytaj więcej »

42: Jak (w końcu) zacząć inwestować?

Jeśli chcesz zacząć inwestować, ale wciąż nie wiesz, jak się za to zabrać – to ten odcinek jest dla Ciebie idealny. Dowiesz się w nim, jak postawić swoje pierwsze kroki w świecie inwestycji – pod kątem psychicznym, strategicznym i technicznym.

Czytaj więcej »