Kobieca konferencja na GPW – Women Invest! Kulisy GMC #10

W środę 15.11.2023 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, skierowane na rozwój kobiet w dziedzinie finansów – Women Invest. Ponad 500 uczestniczek, 100 prelegentów i wiele osób, które wspierały techniczne aspekty tego eventu spotkały się na GPW, by doświadczyć rewolucji w branży inwestycyjnej. Zapraszamy Was do zerknięcia na podsumowanie relacji z konferencji.

Idea Women Invest

Kilka lat wcześniej, Iza Kozakiewicz oraz znana Wam bardzo dobrze Dorota Sierakowska spotkały się na innym wydarzeniu finansowym, zdominowanym głównie przez mężczyzn. Dziewczyny zaczęły zastanawiać się, dlaczego kobiet na konferencjach związanych z finansami jest tak mało – w końcu pieniądze to temat, który dotyczy nas wszystkich, bez względu na płeć czy wiek. Wniosków było kilka, ale najważniejszy był jeden, który zapoczątkował nową erę w branży inwestycyjnej – czas na konferencję o finansach, która będzie skierowana przede wszystkim do kobiet.

I tak, w marcu tego roku, w ramach prezentu na Dzień Kobiet spotkałyśmy się na pierwszej konferencji dla kobiet – Akademia Inwestorki. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem, dlatego zdecydowałyśmy się powtórzyć je na jesień, z jeszcze większym rozmachem oraz po drobnym rebrandingu, na który wówczas nie miałyśmy czasu.

I tak powstała konferencja Women Invest, wydarzenie skupiające kobiety zainteresowane świadomym zarządzaniem swoimi finansami oraz karierą. Celem naszego przedsięwzięcia jest nie tylko wspieranie finansowej niezależności kobiet, ale także eliminacja różnic płciowych w branży finansowej.


Czas na wielki dzień!

Agenda wydarzenia została starannie przygotowana przez organizatorki, uwzględniając wyzwania finansowe, z jakimi spotykają się kobiety na różnych etapach życia. Od samego początku rejestracji uczestników po zakończenie ostatnich warsztatów i rozmów, Women Invest było pełne inspiracji, edukacji i okazji do networkingu oraz zdobywania nowych perspektyw.

Jednym z głównych punktów konferencji był panel otwierający, który był ciepłym przywitaniem od założycielek Women Invest – Doroty Sierakowskiej i Izabeli Kozakiewicz, oraz Izabeli Olszewskiej – członkini zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ten moment ustanowił ton dla całego wydarzenia, podkreślając znaczenie świadomego podejścia do finansów i inspirując do zdobywania wiedzy oraz kontaktów przez cały dzień!

Konferencja skupiła się na różnych obszarach finansów, obejmując tematy takie jak planowanie rozwoju zawodowego, mądre inwestowanie, zarządzanie portfelem przy różnym poziomie kapitału, automatyczne inwestowanie niewielkich kwot, rynek nieruchomości, diamenty i złoto, akcje i ETF-y, rozmowy z dziećmi o pieniądzach, wyniki badania „Polak Inwestor 2023”, czy psychologia inwestowania.

Ważnym punktem programu było również zorganizowanie warsztatów, w których uczestniczki mogły zdobyć praktyczne umiejętności związane z zarządzaniem finansami i rozwojem kariery w zależności od wieku.

Nie zabrakło również ekscytujących debat, paneli dyskusyjnych i prezentacji od ekspertów branżowych, a także osób, które znacie ze świata social mediów!

Wiele uwagi poświęcono również tematom, które nie są jedynie technicznymi aspektami finansów, ale dotyczą relacji rodzinnych, społecznych, wychowywania dzieci w kontekście edukacji finansowej, czy rozmów z partnerem o pieniądzach i zabezpieczeniu swojego statusu materialnego w związku. Holistyczne podejście do finansów zdecydowanie wyróżniło Women Invest 2023 spośród innych wydarzeń finansowych.

Nie da się ukryć, że Women Invest to rewolucyjne wydarzenie, pełne ogromnej wiedzy i inspiracji! Jeśli nie mogło Was z nami być, a chcecie posłuchać wykładów i warsztatów, przygotowałyśmy dla Was specjalny kod zniżkowy na zakup dostępu do nagrań. Pod tym linkiem możecie wykupić dostęp do wszystkich nagrań, a także otrzymać vouchery m.in. od wydawnictwa Maklerska. Nasz kod to GMC10 i uprawnia Was do 10% zniżki!


Podsumowanie

Spektakularna konferencja i targi Women Invest, skupiły uwagę kobiet z różnych sfer życia i zainspirowały do podejmowania świadomych decyzji inwestycyjnych, eliminując bariery i dostarczając narzędzi niezbędnych do osiągnięcia finansowej niezależności. Women Invest 2023 to nie tylko konferencja – to ruch, który zmienia oblicze finansów kobiet. Z pewnością będziemy kontynuować swoją misję, motywując kobiety do podejmowania skutecznych decyzji finansowych w każdym etapie ich życia.


Zapisz się na newsletter i pobierz e-booka 50 SPOSOBÓW NA ZARABIANIE!

Marzysz o tym, aby mieć dodatkowe źródło przychodu?

Chcesz zmienić pracę na taką, którą pokochasz i która przyniesie ci satysfakcjonujące zarobki?

A może twoim celem jest własny biznes?

.

Zobacz również:

Invest Cuffs 2024 – nagrody, stoisko, wykłady, czyli girl power w prawdziwym wydaniu! Kulisy GMC #12

Invest Cuffs to coroczne wydarzenie, które gromadzi entuzjastów i entuzjastki ze świata inwestycji. Jest to jedno z największych spotkań w Europie, na którym regularnie pojawia się wielu ekspertów i ekspertek z różnych dziedzin, takich jak akcje, start-upy, kryptowaluty, surowce, waluty, metale szlachetne czy fundusze inwestycyjne. W tym roku obchodziliśmy 10-lecie działalności Invest Cuffs, a my po raz pierwszy zaprezentowałyśmy nasze stoisko oraz miałyśmy całe dwie sale poświęcone edukacji skierowanej przede wszystkim do kobiet. Sprawdźcie, co wydarzyło się podczas tegorocznej edycji!

Czytaj więcej »

Trzecie urodziny GMC i otwarcie siedziby! Kulisy GMC #11

W sobotę 10.02 odbyło się wyjątkowe spotkanie w centrum Warszawy. Nie tylko obchodziłyśmy trzecią rocznicę utworzenia Girls Money Club we wspaniałym towarzystwie, ale również oficjalnie otworzyłyśmy nową siedzibę GMC. W dzisiejszym artykule dzielimy się podsumowaniem z tego ekscytującego eventu!

Czytaj więcej »

Finanse i miłość – jak rozmawiać o pieniądzach, by zbudować silniejszy związek? Zaproś bliską osobę na money date!

Pieniądze są często uznawane za źródło napięć w relacjach, ale mogą być także narzędziem do budowania zaufania oraz wspólnego bezpieczeństwa. Jak rozmawiać z partnerem lub partnerką o pieniądzach? W jaki sposób zorganizować wspólne finanse? W dzisiejszym artykule z okazji Walentynek podzielę się wskazówkami – z perspektywy kobiety-finansistki, w związku małżeńskim z finansistą. 😉

Czytaj więcej »