Akademia Inwestorki, czyli nasz prezent na Dzień Kobiet! Kulisy GMC #8

Pierwsza w Polsce konferencja inwestycyjna, której organizatorkami są wyłącznie kobiety? Brzmi jak projekt, w którym nie mogło nas zabraknąć! Sprawdźcie, jak bawiłyśmy się podczas merytorycznych wykładów i jakie plany szykujemy dla Was jeszcze w tym roku.

Skąd ten pomysł?

Koncepcja na konferencję narodziła się podczas rozmów trzech kobiet-petard, które w świecie finansów i inwestycji mają imponujące doświadczenie. Dorota Sierakowska (założycielka Girls Money Club, której nie trzeba tu przedstawiać :D), Izabela Kozakiewicz (założycielka Trampków na Giełdzie, iKsync, redaktorka edukacyjnych portali) oraz Dorota Czekaj (współzałożycielka i prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet oraz funduszu Black Swan) doszły do wniosku, że chcą stworzyć pierwszą w Polsce konferencję, na której dominującą większość będą stanowiły kobiety. Wydarzenia finansowe charakteryzuje to, że są popularne głównie wśród płci męskiej. Ale to zaczęło się zmieniać – i „Akademia Inwestorki” była tego świetnym przykładem.


Nadszedł ten dzień!

Piątek, 3 marca był dniem, w którym wszystkie organizatorki i wolontariuszki GMC (dzięki dziewczyny!) spotkały się w bardzo fajnym, coworkingowym miejscu – CIC w centrum Warszawy. Wszystko było gotowe na oficjalnie rozpoczęcie naszego kobiecego wydarzenia!

Jeszcze przed 10:00 pojawiło się sporo dziewczyn – część z Was przyjeżdżała z naprawdę odległych miast!

Poza poznawaniem nowych osób, dobrze było zobaczyć znajome twarze. Brakowało czasu na rozmowy – agenda była wypchana merytorycznymi prelekcjami, debatami i warsztatami, za które w największym stopniu odpowiadała Doris. To ona stała za wyborem tematów do agendy, a cel był prosty: jak najwięcej ciekawych i konkretnych wykładów oraz warsztatów, dotyczących różnego typu inwestycji – by każdy wyniósł coś dla siebie, bez względu na poziom zaawansowania.

Zresztą, zobaczcie same!

Wypchana agenda kusiła swoimi tematami, ale najważniejszy był przecież networking! 😄 Nagrania do wykładów zostaną Wam bezterminowo udostępnione już niedługo – dostaniecie je na maila. Jeśli pochłonęły Was cudowne rozmowy, będziecie miały okazję, by nadrobić wszystkie wystąpienia. A uwierzcie, że jest czego słuchać: każde wystąpienie to duża dawka wiedzy i kopniak energii.

Moja refleksja z wykładów jest taka: nie mogłyśmy sobie wymarzyć lepszej publiczności! ☺️

Pomimo braku czasu na długie rozmowy z każdą z Was, były chwile pod salami i w kuluarach, gdzie dyskutowałyśmy – a jakże – o inwestycjach, finansach, podróżach, wolności finansowej, elastycznej karierze i spełnianiu celów. Ach, było inspirująco, jak zawsze, gdy rozmawiamy z dziewczynami Girls Money Club!

Znalazł się nawet czas na podpisywanie książek! 😊

Cały dzień był intensywny, ale jednocześnie wyjątkowo satysfakcjonujący i dodający energii. Zakończyłyśmy go po 19:00 na nieoficjalnym after party – ale zdjęcia z tego zachowamy dla siebie! 😉

Resztę zdjęć z konferencji wyślemy Wam na maile podane przy zakupie biletów już niedługo!


Co dalej?

Znacie nas i jak pewnie się spodziewacie – dopiero się rozkręcamy. Mamy mnóstwo pomysłów na spotkania, warsztaty, wyjazdy oraz oczywiście konferencje! To już oficjalne: będzie druga edycja „Akademii Inwestorki”, i to już prawdopodobnie jesienią. 😊

Tymczasem Doris dopina ostatnie sprawy i pakuje się na zimowy wyjazd GMC – dziewczyny w kameralnej grupie będą szusować w otoczeniu Dolomitów. Ja z utęsknieniem czekam już na lato i mam dla Was krótki spis tego, co dla Was szykujemy.

W najbliższym czasie widzimy się na Invest Cuffs w Krakowie (24-25 marca), gdzie poprowadzimy 4-godzinne warsztaty na Strefie Kobiet w niecodzienny sposób. Skupimy się w 100% na konkretach i omówimy case-study z rzeczywistego świata… bo wybierzemy kilka Waszych historii. Już teraz mamy grubo ponad 100 zgłoszeń, ale jeśli uważasz, że Twoja historia jest ciekawa – opisz ją pod tym linkiem. Wstęp jest za darmo (wystarczy pobrać bilet z oficjalnej strony), dlatego serdecznie Was zapraszamy. Im więcej dziewczyn, tym lepiej! A jeśli nie możecie być z nami, po konferencji prześlemy Wam w PDFie naszą prezentację z omówionymi przypadkami.

Już w połowie kwietnia spotykamy się na warsztatach tradingowych, które poprowadzę wspólnie z Doris w Warszawie – miejscówka jest dogadywana, ale obiecuję Wam, że będzie ogień. 😄

Planujemy też spotkania we Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście i innych miastach. Wszystko jeszcze w kwietniu/maju! I oczywiście powracamy z hitem poprzedniego roku – Lato z GMC. Wrócą spotkania na tarasiku… i pojawią się dodatkowe niespodzianki! Kombinujemy też z dłuższym wypadem na żaglówki oraz city break w Hiszpanii.  Jedno jest pewne – lato z nami będzie gorące. 😊

A na jesień widzimy się na drugiej edycji Akademii Inwestorki. Możecie spodziewać się nie tylko świetnych wykładów i ciekawego miejsca, ale przede wszystkim inspirującego networkingu oraz ogrom energii do działania. To cechuje wszystkie spotkania w społeczności Girls Money Club. 🙂

I jeszcze jedno: wszystkiego najlepszego dla Was z okazji Dnia Kobiet! Wraz z Doris życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pieniędzy – i tego, by każdy dzień był Waszym dniem!

PS. Dajcie znać, z kim się widzimy już w Krakowie!

Zapisz się na newsletter i pobierz e-booka 50 SPOSOBÓW NA ZARABIANIE!

Marzysz o tym, aby mieć dodatkowe źródło przychodu?

Chcesz zmienić pracę na taką, którą pokochasz i która przyniesie ci satysfakcjonujące zarobki?

A może twoim celem jest własny biznes?

.

Zobacz również:

Invest Cuffs 2024 – nagrody, stoisko, wykłady, czyli girl power w prawdziwym wydaniu! Kulisy GMC #12

Invest Cuffs to coroczne wydarzenie, które gromadzi entuzjastów i entuzjastki ze świata inwestycji. Jest to jedno z największych spotkań w Europie, na którym regularnie pojawia się wielu ekspertów i ekspertek z różnych dziedzin, takich jak akcje, start-upy, kryptowaluty, surowce, waluty, metale szlachetne czy fundusze inwestycyjne. W tym roku obchodziliśmy 10-lecie działalności Invest Cuffs, a my po raz pierwszy zaprezentowałyśmy nasze stoisko oraz miałyśmy całe dwie sale poświęcone edukacji skierowanej przede wszystkim do kobiet. Sprawdźcie, co wydarzyło się podczas tegorocznej edycji!

Czytaj więcej »

Trzecie urodziny GMC i otwarcie siedziby! Kulisy GMC #11

W sobotę 10.02 odbyło się wyjątkowe spotkanie w centrum Warszawy. Nie tylko obchodziłyśmy trzecią rocznicę utworzenia Girls Money Club we wspaniałym towarzystwie, ale również oficjalnie otworzyłyśmy nową siedzibę GMC. W dzisiejszym artykule dzielimy się podsumowaniem z tego ekscytującego eventu!

Czytaj więcej »

Finanse i miłość – jak rozmawiać o pieniądzach, by zbudować silniejszy związek? Zaproś bliską osobę na money date!

Pieniądze są często uznawane za źródło napięć w relacjach, ale mogą być także narzędziem do budowania zaufania oraz wspólnego bezpieczeństwa. Jak rozmawiać z partnerem lub partnerką o pieniądzach? W jaki sposób zorganizować wspólne finanse? W dzisiejszym artykule z okazji Walentynek podzielę się wskazówkami – z perspektywy kobiety-finansistki, w związku małżeńskim z finansistą. 😉

Czytaj więcej »