jak zarabiać w internecie

Jak zarabiać w internecie? Sprawdź pomysły na dochodowe produkty online!

Prowadzenie biznesu online nie jest trudne, ale zarabianie na nim to już inna bajka. Aby Twój biznes przynosił pieniądze, przede wszystkim musisz mieć produkt, który ułatwi lub uprzyjemni życie innym. Oto przegląd różnych możliwości stworzenia właśnie takiego produktu.

Być może trafiłaś tutaj, ponieważ przeczytałaś ten wpis o tworzeniu dodatkowego źródła dochodu krok po kroku. A teraz chciałabyś się dowiedzieć więcej o zarabianiu w sieci. Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Oczywiście przy tworzeniu własnego biznesu czy też nawet niewielkiego projektu, może pojawić się wiele wątpliwości.

Możesz na przykład się zastanawiać, czy masz wystarczająco dużo wiedzy, pieniędzy czy przebojowości, aby stworzyć i pokazać jakiś produkt oraz zaprezentować go światu. Jeśli to właśnie takie myśli Cię teraz trapią, to mam dobrą wiadomość: tak, masz wszystko, czego trzeba, aby stworzyć swój własny produkt. Po pierwsze dlatego, że w sukcesie biznesowym często najbardziej liczy się wytrwałość i zaangażowanie. A po drugie dlatego, że pomysłów na produkty online jest mnóstwo! Każdy może wybrać indywidualną ścieżkę i zarabiać w internecie na własnych zasadach.

Kolejna wątpliwość dotyczy tego, czy ktoś będzie tego produktu potrzebował. No bo tak szczerze: prawdopodobnie wszystko, co wiesz lub czego możesz nauczyć innych, można znaleźć w Internecie bezpłatnie. Więc po co ktoś miałby Ci za to płacić?

Otóż, zazwyczaj nie chodzi tylko o to, co wiesz, ale także o to, jak to prezentujesz.

Podstawy zarabiania w Internecie

Złota zasada tworzenia odnoszącego sukcesy produktu cyfrowego to ułatwienie i/lub uprzyjemnienie życia klientom.

Wiele osób (w tym ja) uważa, że ​​ich czas jest ograniczony i bardzo cenny. A to oznacza, że nie chcą tracić go na pracochłonne i czasochłonne szukanie i porównywanie informacji. Zamiast tego wolą zapłacić za to, aby ktoś pokazał im drogę na skróty albo wykonał zadanie za nich. I to ma sens, bo nikt nie jest dobry we wszystkim.

Na przykład, jeśli potrzebujesz przygotować dokument w języku chińskim, to oczywiście możesz nauczyć się tego języka, ale łatwiej i szybciej byłoby zatrudnić tłumacza. Ok, to może był przerysowany przykład, ale już w zanadrzu mam inny.

Jeśli chcesz promować swoją firmę za pośrednictwem mediów społecznościowych, możesz zbadać strategie marketingowe online albo testować reklamy krok po kroku, szukając tej najlepszej. Jednak szybszym sposobem na uzyskanie zadowalających wyników byłoby zatrudnienie kogoś doświadczonego do pomocy lub zakup kursu od osoby, która już zbudowała dużą społeczność internautów.

Inny przykład to praca nad sylwetką. Możesz schudnąć samodzielnie, ale wiele osób osiąga rezultaty dopiero po zatrudnieniu trenera lub po dołączeniu do społeczności, która motywuje ich do poprawy formy. Albo kupują książkę kucharską z przepisami na pyszne, zdrowe jedzenie.

W wielu przypadkach ludzie kupują produkty w sieci, ponieważ chcą szybciej osiągnąć określony cel lub chcą, aby proces dochodzenia do celu był przyjemniejszy. Wielu z nich może potrzebować Twojej wiedzy i umiejętności. Mam nadzieję, że jeśli miałaś jakiekolwiek wątpliwości, to je rozwiałam. 😉

A więc chodźmy dalej i przyjrzyjmy się pomysłom na najbardziej dochodowe produkty cyfrowe. Oto jak można zarabiać w internecie!

Usługi profesjonalne: sprzedaż czasu i wiedzy

Zacznijmy od najprostszej i najpopularniejszej możliwości zarabiania pieniędzy online – czyli od profesjonalnych usług różnego typu. 

Jeśli jesteś konsultantką, programistką, graficzką lub projektantką stron internetowych, tłumaczką, prawniczką itp., to swój biznes możesz w łatwy sposób przenieść do Internetu. Możesz oferować swoje usługi online w wielu formach, ale zazwyczaj chodzi o takie trzy sposoby zarabiania:

 • Ustalenie konkretnej ceny za określony produkt (np. za stworzenie dla kogoś strony internetowej);
 • Indywidualne ustalanie ceny za usługi;
 • Określenie stawki godzinowej.

Oczywiście to, co napisałam powyżej, nie jest specjalnie odkrywcze. Jeśli jesteś ekspertką w jakiejś dziedzinie i szukałaś sposobów na zarabianie pieniędzy w Internecie, to prawdopodobnie powyższe możliwości już odkryłaś. 😉

Oferowanie usług online to naprawdę świetny sposób na zarabianie na swoich umiejętnościach i wiedzy. A jeśli sprzedajesz je na rynku międzynarodowym, to możesz pozwolić sobie również na zachodnie stawki.

Niemniej, takie podejście ma jedną poważną wadę: Twój czas jest ograniczony i możesz mieć określoną liczbę klientów – pewnego progu nie przeskoczysz. Taki sposób zarabiania jest także uzależniony od poświęconego na pracę czasu – a to oznacza, że nawet jeśli Twoje stawki są niewiarygodnie wysokie (a może tym bardziej jeśli są wysokie), możesz wpaść w pułapkę bycia ciągle zajętą. Dlatego sprzedaż usług online sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku tych osób, które dobrze zarządzają czasem i potrafią stawiać granice oraz znaleźć czas na odpoczynek.

Jeśli jednak nie chcesz przehandlowywać swojego czasu na pieniądze, a wręcz uniezależnić ilość zarabianych pieniędzy od czasu poświęcanego na pracę, to masz lepsze opcje niż ta powyższa. Możesz bowiem stworzyć skalowalne produkty, które dają możliwość zwiększenia dochodów przy ograniczonej ilości dostępnych zasobów (pieniędzy i czasu).

Skalowalność co prawda sprawia, że ​​Twoje produkty są mniej osobiste czy indywidualne, ale jednocześnie pozwala na rozwój Twojego biznesu. Dlatego wszystkie wymienione poniżej produkty będą spełniać kryteria skalowalności.

Zarabianie na pisaniu: ebooki

Według niektórych, Internet jest przekleństwem dla pisarzy/pisarek i twórców/twórczyń treści, ponieważ codziennie jest on zalewany dużą ilością bezpłatnych tekstów niskiej jakości. Ale jednocześnie, Internet jest błogosławieństwem dla wielu niezależnych pisarzy lub pisarek, którzy mogą dotrzeć do potencjalnych czytelników/czytelniczek bez wkupywania się w łaski tradycyjnych wydawców – i w ten sposób zarabiać w Internecie.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, ludzie wciąż poszukują jakości i są skłonni za nią zapłacić. Ci, którzy dobrze piszą, mogą zostać zauważeni i sprzedać swoje produkty na całym świecie. Warto z tych możliwości korzystać.

Ebooki stały się jednym z najpopularniejszych produktów cyfrowych – nie bez powodu. Wspaniałą rzeczą w tworzeniu e-booków jest to, że dają autorom/autorkom wiele możliwości dzielenia się pomysłami z innymi ludźmi. Na przykład:

 • Jeśli jesteś ekspertką, możesz napisać ebook, aby podzielić się swoją wiedzą i stać się bardziej znaną w swojej dziedzinie/branży; możesz w ten sposób budować markę osobistą.
 • Jeśli jesteś artystką, możesz opublikować powieść, swoje wiersze lub szkice w formie ebooka.

Co więcej, naprawdę nie musisz wydawać dużo pieniędzy na to przedsięwzięcie. Wiele narzędzi internetowych wspiera niezależnych autorów i autorki. Amazon w ramach swojego projektu dla twórców (Kindle Direct Publishing) pomaga stworzyć ebooka praktycznie od zera. Dodatkowo, bezpłatne narzędzia do projektowania graficznego, takie jak Canva, przydają się przy wyborze fontów i projektu okładki. Jeśli natomiast chcesz stworzyć anglojęzycznego ebooka, to przydatne będą aplikacje takie jak Grammarly i Scrivener, które pomagają dopracować tekst gramatycznie i stylistycznie.

Jednak jeśli nie musisz, nie szukaj oszczędności za wszelką cenę. Przede wszystkim dąż do dobrej jakości i, jeśli jest to potrzebne, skorzystaj z pomocy profesjonalnego redaktora lub grafika.

Jeśli marzysz o napisaniu i opublikowaniu własnego ebooka, przeczytaj ten wpis na blogu, który opisuje moje doświadczenia podczas tworzenia mojej pierwszej książki. Te rady mogą Ci się przydać!

Dokumenty i tzw. swipe files

Swipe files to kolejny przykład skalowalnych produktów, które mogą być wartościowe dla klientów. Termin wywodzi się ze świata copywriterów i marketerów, którzy definiują swipe files jako zbiór sprawdzonych tekstów reklamowych i sprzedażowych, taki bank pomysłów na przekonujące, ciekawe teksty.

W biznesie online ta definicja jest szersza. Swipe files to proste formuły zapewniające sukces w dowolnej dziedzinie. Masz szablon skutecznej landing page, który pomógł Ci zbudować sporą listę mailingową? A może stworzyłaś kiedyś webinar sprzedażowy, który przyciągnął wielu klientów? Jeśli tak, to masz już pomysł na swipe file!

Oto kilka innych pomysłów na e-booki i swipe files:

 • Jeśli mieszkasz w malowniczym mieście, możesz opublikować „insiderski” przewodnik po nim, pokazujący wspaniałe, nieznane miejsca: miejsca do robienia niezwykłych zdjęć, przytulne kawiarnie i restauracje, modne galerie i ukryte skarby, o których nikt inny nie pisze.
 • Jeśli jesteś copywriterką, opublikuj swoje porady i wskazówki dotyczące tworzenia przyciągających uwagę tytułów artykułów w formie ebooka. Każdy tego potrzebuje!
 • Jeśli jesteś na diecie bez nabiału, przygotuj książkę kucharską ze sprawdzonymi przepisami na pyszne potrawy niezawierające mleka i jego przetworów.

Jak widzisz, możliwości można mnożyć. Na koniec jeszcze jedno: pamiętaj, że nie musisz pisać po polsku! O ile lokalny rynek zawsze znamy najlepiej, to jeśli znasz inny język – np. angielski czy hiszpański – to pisanie w nim może otworzyć Ci nowe możliwości.

W tym wpisie podzieliłam się moimi doświadczeniami w pisaniu po angielsku. Może się przyda! 😊

Kursy online: pokazanie krótszej drogi do celu

Kursy online to niesamowity sposób, aby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz, oczywiście, aby zarabiać w Internecie realne pieniądze. Chociaż przy tworzeniu kursu trzeba się trochę napracować oraz zainwestować m.in. w platformę do kursów, to rezultatem jest skalowalny produkt, który może przynosić przychody przez dłuższy czas.

Znalezienie tematu na pierwszy kurs może być wyzwaniem, ale istnieje kilka możliwości:

 • Jeśli osiągnęłaś sukces w swojej dziedzinie, możesz dokładnie opisać, jak wyglądała droga do tego sukcesu.
 • Być może rozwiązałaś problem, z którym boryka się wiele osób – jeśli tak, to masz już swój temat na kurs.
 • Jeśli wielokrotnie jesteś proszona o poradę na określony temat, to jest to jasny sygnał, że inni uważają Cię za specjalistkę w tym temacie. Może to być idealny pomysł na kurs online!

Forma lub struktura Twojego kursu online jest ograniczona tylko Twoją wyobraźnią. Możesz:

 • Stworzyć kurs w formie ebooków lub prezentacji PowerPoint.
 • Nagrywać podcast.
 • Tworzyć treści wideo – i to jest dla większości osób ulubiona forma, ponieważ buduje bardziej osobistą relację między Tobą a Twoimi klientami.

Jeśli chcesz się wyróżnić, wykaż się wyobraźnią i dbaj o swoich klientów, dostarczając dodatkowe materiały. Zeszyty ćwiczeń, dodatkowe lekcje, grupy na Facebooku – takie rzeczy pokazują, że troszczysz się o swoją społeczność. Nie bój się dawać z siebie więcej, a klienci to docenią.

Oto kilka pomysłów na kursy online:

 • Jeśli stworzyłaś własną stronę opartą o WordPress, możesz przygotować przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia witryny internetowej. Twórz łatwo dostępne materiały wideo pokazujące dokładnie, jak to zrobiłaś, i sprzedawaj kurs blogerom lub osobom, które chcą zostać ekspertami od WordPressa.
 • Podziel się swoją historią odchudzania w formie kursu online. Wiele osób chce schudnąć i chociaż jest to zatłoczony rynek, możesz pozyskiwać klientów swoją uczciwością i specyficznym podejściem.
 • Jeśli utworzyłaś już społeczność w mediach społecznościowych, możesz pokazać innym, jak to zrobiłaś. Wyświetl przykłady najbardziej angażujących postów.

Subskrypcje: stałe źródło dochodu

Subkrypcje to model biznesowy oparty na zobowiązaniu do dostarczania klientom określonego produktu w regularnych odstępach czasu – codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie, co miesiąc itd. – po ustalonej cenie, płatnej z góry. Możesz oferować produkty fizyczne (kosmetyki, zdrową żywność itp.), a także produkty cyfrowe (plany posiłków, przepisy kulinarne, analizy, ebooki itp.). W tym poście skupimy się na tym drugim.

Biznes abonamentowy to świetna sprawa dla osób, które są systematyczne i zdyscyplinowane. O ile konsekwencja jest niezwykle ważna w każdym biznesie, to w tym jest ona wręcz podstawą funkcjonowania. Nawet jednokrotny brak regularności, jeśli nie zostanie odpowiednio zapowiedziany, może spowodować nadszarpnięcie zaufania i doprowadzić do anulowania subskrypcji.

Natomiast ogromną zaletą modelu subskrypcyjnego są płatności z góry. Dzięki nim Twoje przychody stają się przewidywalne, czasami nawet w długoterminowej perspektywie. A gdy masz już pieniądze na koncie, to możesz na spokojnie skoncentrować się na tworzeniu świetnych produktów dla swoich klientów.

Cena i liczba subskrybentów zależą od tematu. Jeśli działasz w niszy, możesz mieć mniej subskrybentów/ek, ale cena Twojego produktu może być wyższa ze względu na mniejszą konkurencję i bardziej wyjątkowy produkt.

Oto kilka pomysłów na produkty w ramach modelu subskrypcyjnego:

 • Jeśli jesteś ekspertką w jakiejś dziedzinie (np. w inwestowaniu w kryptowaluty, w rynku startupów, w zarządzaniu finansami firmy, w architekturze wnętrz, w gotowaniu wege, w pracy jako cyfrowa nomadka), możesz sprzedawać swoje regularne analizy konkretnego rynku, zbiory coraz to nowych przepisów i rad, najświeższe informacje dotyczące konkretnej branży lub jakiegoś miejsca na świecie.
 • Możesz stworzyć model biznesowy oparty na subskrypcjach e-mailowych. Na przykład utwórz cenny biuletyn z praktycznymi pomysłami DIY. Jeśli będziesz mieć sporo użytkowników, to przyciągniesz dodatkowo reklamodawców i zaczniesz zarabiać w internecie jeszcze więcej.
 • Jeśli masz już społeczność, możesz utworzyć subskrypcję jako strefę premium, w której będziesz dzielić się dodatkową wiedzą i organizować regularne spotkania.

Grafika i projektowanie graficzne: niech Twój talent pracuje dla Ciebie

Przez wiele lat na rynku sztuki panował model „wszystko albo nic”. Albo masz sławę i pieniądze, albo nie masz ani jednego, ani drugiego. Ale stereotyp głodującego artysty powoli odchodzi do lamusa. W erze cyfrowej jest mnóstwo możliwości promowania swoich artystycznych talentów (jeśli je oczywiście masz. Bo ja nie za bardzo 😅). To konkurencyjny rynek, ale dobre produkty wyróżniają się i znajdują swoich entuzjastów.

Istnieje wiele miejsc, gdzie można sprzedawać wysokiej jakości zdjęcia, filmy, szablony i grafikę cyfrową – i w ten sposób zarabiać w Internecie. Twoje produkty mogą nie tylko pojawiać się na stronach www, ale mogą również ozdabiać ściany nowoczesnych mieszkań i domów. Najważniejsze jest jednak, aby być naprawdę kreatywnym i stworzyć coś, co przyciągnie uwagę klientów/ek. Nie bój się specjalizacji, intrygującej niszy.

Oczywiście w Internecie jest mnóstwo darmowych zdjęć lub szablonów. Jednak prawdopodobnie nie wystarczą one do stworzenia wysokiej jakości magazynu lub strony internetowej. Znam to z doświadczenia: kiedy prowadziłam działalność wydawniczą, regularnie kupowałam zdjęcia, ponieważ bank darmowych zdjęć i tak nie wystarczał. Także wszystkie moje strony internetowe są w pewnym stopniu oparte na płatnych szablonach. Nie chodziło bynajmniej o to, że darmowych zdjęć w Internecie było mało – wręcz przeciwnie. Ale problem był (i jest) taki, że najlepsze zdjęcia przyciągają wzrok wielu osób i później można je zobaczyć wszędzie.

Oto kilka pomysłów na produkty artystyczne:

 • Jeśli jesteś fotografką, przygotuj portfolio, które będzie Twoją wizytówką. Postaraj się mieć temat przewodni i promuj swoje zdjęcia np. na Instagramie – wtedy dotrzesz do osób zainteresowanych daną tematyką.
 • Utwórz serię animacji edukacyjnych na określony, dość popularny temat (zdrowy styl życia, zarządzanie pieniędzmi itp.). Wiele firm może być zainteresowanych wykorzystaniem ich w swoich materiałach marketingowych.
 • Stwórz odstresowującą kolorowankę dla dorosłych. Przygotuj czarno-białe strony, które Twoi klienci będą mogli wydrukować w swoich domach.

Jak widzisz, osoby utalentowane artystycznie mogą zarabiać w Internecie na wiele sposobów. Konkurencja jest duża, ale liczy się… no właśnie, kreatywność!

Programowanie: biznes, który tworzy milionerów

Dla wielu z Was ten pomysł może wydawać się nieco naciągany. Ok, biorę to na klatę.

Ale tak poważnie, to nie mogłam pominąć IT. Ta branża rozwija się w błyskawicznym tempie i w ostatnich dekadach stworzyła wielu milionerów, a nawet miliarderów (czy nazwisko Bill Gates Ci coś mówi? 😉). Jeśli chcesz zarabiać w Internecie, to IT jest prawdziwą mekką! Jedno jest pewne: produkty cyfrowe, takie jak aplikacje mobilne, gry lub oprogramowanie biznesowe, to przyszłość. Wiele wskazuje na to, że ta branża będzie się rozwijać jeszcze przez wiele lat.

Stworzenie oprogramowania może wymagać pewnych umiejętności programistycznych, ale nie zawsze. Czasami wystarczy wizja produktu, który może stać się bestsellerem i partner biznesowy, który zajmie się przekształceniem tego pomysłu w kod. Nawet jeśli nie jesteś programistką, nie poddawaj się od razu; zamiast tego zadaj sobie następujące pytania:

 • Czy mam pomysł na aplikację lub program komputerowy, który mógłby komuś zaimponować?

Może zawsze miałaś w głowie jakiś biznes, który wymaga stworzenia oprogramowania; być może zauważyłaś problem, który można rozwiązać za pomocą określonej technologii, ale nie wiesz, od czego zacząć.

Nie wahaj się powiedzieć o tym pomyśle kilku (zaufanym) osobom. Dowiedz się, czy problem, który rozwiązuje Twoja potencjalna aplikacja, jest realny dla większej grupy osób. A jeśli okaże się, że tak – to spróbuj swoich sił! Poszukaj partnera biznesowego wśród znajomych, na dedykowanych stronach internetowych i na przeznaczonych do tego spotkaniach.

 • Czy sama chcę zostać programistką?

To nie jest wcale głupie pytanie. W dzisiejszych czasach nawet małe dzieci uczą się kodować, więc tym bardziej dorosłe osoby mogą nauczyć się tego od zera.

Języki programowania są jak języki obce; ich opanowanie wymaga pewnej dyscypliny, ale jest to totalnie do zrobienia. Jeśli więc teraz pracujesz w branży, która nie do końca Cię interesuje lub nie pozwala Ci zarobić tyle, ile byś chciała, to przejrzyj oferty pracy w IT i zastanów się, czy to nie jest ścieżka dla ciebie.

Umiejętności programistyczne są (i raczej nadal będą) poszukiwane na rynku pracy. Nawet jeśli nie stworzysz własnego produktu, nabycie tych umiejętności może doprowadzić do przełomu w twojej karierze.

Jak zarabiać w Internecie – kilka rad na koniec

Stworzenie skalowalnego, wysokiej jakości produktu online to przepis na dodatkowe przychody, a nawet na całą karierę. W dzisiejszym zglobalizowanym społeczeństwie możesz stworzyć swój produkt w dowolnym miejscu i docierać do ludzi z całego świata. Nie przegap tej ogromnej okazji!

Na temat tego, jak zarabiać w Internecie, powstało już zresztą wiele blogów i poradników różnych freelancerów czy cyfrowych nomadów. Przez Internet zarabianie jest łatwiejsze! Warto pamiętać jednak o kilku rzeczach:

 • Pamiętaj o skalowalności. O ile w sieci istnieje mnóstwo sposobów na dorabianie (np. wypełnianie ankiet), to prawdziwe pieniądze przynoszą skalowalne produkty!
 • Postaw na indywidualizm i przyciągaj użytkowników/użytkowniczki, którzy/re będą idealnymi klientami dla ciebie. Nie musisz mieć określonego wykształcenia, pochodzenia, nie musisz wiedzieć wszystkiego! Wystarczy, że zrobisz coś, co przyda się określonej grupie osób.
 • Daj innym zarobić na polecaniu Ciebie! Wszelkiego typu współprace afiliacyjne – oczywiście szczere – mogą Ci pomóc zwłaszcza na początku.
 • Nie zaniedbaj inwestowania w siebie i swoje umiejętności. Świat się zmienia i Ty również powinnaś być otwarta na zmiany.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak zarabiać w internecie? Więcej inspiracji i informacji znajdziesz w moim darmowym ebooku „50 pomysłów na zarabianie” (dostępny na dole strony). Dzielę się w nim sposobami na dorobienie sobie do pensji lub wręcz wypracowanie solidnych zysków. Zapisz się do mojego newslettera, a ebook trafi prosto do Twojej skrzynki mailowej!

Zapisz się na newsletter i pobierz e-booka 50 SPOSOBÓW NA ZARABIANIE!

Marzysz o tym, aby mieć dodatkowe źródło przychodu?

Chcesz zmienić pracę na taką, którą pokochasz i która przyniesie ci satysfakcjonujące zarobki?

A może twoim celem jest własny biznes?

.

Zobacz również:

Invest Cuffs 2024 – nagrody, stoisko, wykłady, czyli girl power w prawdziwym wydaniu! Kulisy GMC #12

Invest Cuffs to coroczne wydarzenie, które gromadzi entuzjastów i entuzjastki ze świata inwestycji. Jest to jedno z największych spotkań w Europie, na którym regularnie pojawia się wielu ekspertów i ekspertek z różnych dziedzin, takich jak akcje, start-upy, kryptowaluty, surowce, waluty, metale szlachetne czy fundusze inwestycyjne. W tym roku obchodziliśmy 10-lecie działalności Invest Cuffs, a my po raz pierwszy zaprezentowałyśmy nasze stoisko oraz miałyśmy całe dwie sale poświęcone edukacji skierowanej przede wszystkim do kobiet. Sprawdźcie, co wydarzyło się podczas tegorocznej edycji!

Czytaj więcej »

Trzecie urodziny GMC i otwarcie siedziby! Kulisy GMC #11

W sobotę 10.02 odbyło się wyjątkowe spotkanie w centrum Warszawy. Nie tylko obchodziłyśmy trzecią rocznicę utworzenia Girls Money Club we wspaniałym towarzystwie, ale również oficjalnie otworzyłyśmy nową siedzibę GMC. W dzisiejszym artykule dzielimy się podsumowaniem z tego ekscytującego eventu!

Czytaj więcej »

Finanse i miłość – jak rozmawiać o pieniądzach, by zbudować silniejszy związek? Zaproś bliską osobę na money date!

Pieniądze są często uznawane za źródło napięć w relacjach, ale mogą być także narzędziem do budowania zaufania oraz wspólnego bezpieczeństwa. Jak rozmawiać z partnerem lub partnerką o pieniądzach? W jaki sposób zorganizować wspólne finanse? W dzisiejszym artykule z okazji Walentynek podzielę się wskazówkami – z perspektywy kobiety-finansistki, w związku małżeńskim z finansistą. 😉

Czytaj więcej »