Kulisy GMC #7 – Najchętniej słuchane odcinki podcastu GMC 2022

W roku 2022 powstał Girls Money Club Podcast, który podbił Wasze serca! Przesłuchałyście odcinki ponad 54 tysiące razy i nie zwalniacie tempa. Które odcinki były Waszymi ulubionymi? Sprawdźcie same w naszym podsumowaniu!

Podcast Girls Money Club to rozmowy o finansach, tworzeniu dodatkowych źródeł dochodu, o zarządzaniu pieniędzmi i inwestowaniu, o karierze, własnym biznesie i nie tylko. Dorota przed 49. odcinków, co wtorek przygotowywała dla Was ciekawe tematy, często goszcząc inspirujące ekspertki.

To co, sprawdzamy, które odcinki skradły Wasze serca?


1.

Trzy filary dbania o swoje finanse

Pierwszy odcinek i bezapelacyjny zwycięzca w rankingu! Doris opowiedziała Wam o trzech filarach, które są niezbędne w dbaniu o swoje finanse: kontrolowanie wydatków, zwiększanie przychodów i inwestowanie nadwyżek finansowych. Brzmi to dosyć prosto w teorii, ale z praktyką bywa różnie. Celem pierwszego odcinka było wprowadzenie do tematu zarządzania swoimi finansami, a statystyki nie kłamią – był to Wasz ulubieniec.


2.

Co masz w swoim portfelu?

Na podium znalazł się drugi odcinek, w którym możecie usłyszeć, co warto mieć w swoim portfelu inwestycyjnym i jak go w ogóle stworzyć, nie posiadając olbrzymich sum na starcie. Doris omawia instrumenty finansowe, od których warto zacząć swoją przygodę ze światem inwestycji i nie da się ukryć, że ten temat był dla Was wyjątkowo atrakcyjny. ?


3.

Poduszka finansowa – czym jest i jak ją zbudować?

Ogromnie ważny temat, choć nie jest tak sexi jak inwestowanie, a jednak jest istotnym krokiem w ogarnianiu swoich finansów. Solidna poduszka finansowa tworzy bazę do budowania wolności finansowej, ponieważ inwestowanie bez niej jest zwyczajnie… niewygodne i stresujące. Brak oszczędności może okazać się bardzo dotkliwy w najmniej spodziewanym momencie. W czasach szalejącej inflacji, budowanie oszczędności stało się ważnym tematem, który w naszym zestawieniu znalazł się na podium


4.

Co zrobić z pieniędzmi, gdy masz niewielką wiedzę o inwestowaniu?

Okej, co dalej, gdy mamy oszczędności i zarabiamy całkiem przyzwoicie? Dobrze wiemy, że inflacja ze smakiem pożera nasze majątki. Inwestowanie jest drogą do wolności finansowej, ale jak się za to zabrać, gdy nie mamy wiedzy? Nie każda z nas pochodzi z domu, w którym otwarcie rozmawia się o pieniądzach – ba, niestety pewnie u większości był to temat tabu. Edukacja w szkole również pozostawia wiele do życzenia, więc musimy zająć się tym samodzielnie. Inwestowanie bez wiedzy o finansach to dryfowanie po omacku, ale w tym odcinku Doris dzieli się z Wami podstawowymi zasadami, dzięki którym ruszycie do przodu ze swoimi inwestycjami!


5.

10 ważnych lekcji, których nauczyło mnie inwestowanie

Doris od ponad 15 lat jest inwestorką! W TOP5 znalazł się subiektywny odcinek o doświadczeniach, które zbierała przez lata. Zastanawiacie się, jakie są wnioski i przemyślenia po takim czasie na rynkach finansowych? Cenne lekcje wieloletniej inwestorki były przez Was bardzo pozytywnie odebrane – jeśli ominęłyście ten odcinek, koniecznie nadróbcie.


6.

Tworzenie kilku źródeł przychodu – od czego zacząć?

Chciałybyście stworzyć projekt, który będzie się opierał na Waszych zainteresowaniach oraz pasjach? Marzycie o wolności finansowej i macie pomysły na biznes? Nie odkładajcie tego na kolejny rok, idealny moment nie istnieje, a im szybciej zaczniecie, tym lepiej. W tym odcinku Doris prowadzi nas przez ścieżkę przedsiębiorczyni, opowiada, jak zacząć tworzyć dodatkowe źródło przychodu. A jeśli wciąż szukacie idealnego pomysłu na biznes, koniecznie pobierzcie darmowego ebooka „50 pomysłów na zarabianie – jak zapewnić sobie dodatkowe źródła przychodu?” w zamian za zapis do newslettera! ?


7.

Co robić z pieniędzmi w niespokojnych czasach?

Kolejny odcinek, który podbił Wasze serca i trudno się dziwić – czasy są jakie są, inflacja w Polsce osiągnęła rekordowe szczyty od ponad 25 lat, a w USA od 41 lat, a to i tak oficjalne dane – prawdziwa inflacja jest z pewnością wyższa. Media zasypują nas gradem złych wiadomości, a my gubimy się w gąszczu trudnych decyzji. Jak w tym wszystkim się odnaleźć? W tym odcinku Doris z perspektywy finansistki i wieloletniej inwestorki, która widziała już niejeden dramat na rynku, opowiada nam jak ze spokojem ogarnąć swoje finanse.


8.

Droga do wolności finansowej

Jeden z moich ulubionych odcinków! Doskonale wiecie, że w Girls Money Club dążymy do tego, by jak najwięcej kobiet osiągnęło upragnioną wolność finansową i spełniało swoje marzenia. Paradoksalnie, w dążeniu do wolności finansowej wcale nie chodzi o pieniądze, a przynajmniej nie są one ostatecznym celem – chodzi o to, by swobodnie robić ze swoim życiem to, czego pragniemy i co jest dla nas dobre. Jak to osiągnąć? Wszystko, co należy wiedzieć, dowiecie się z tego odcinka. A większość z Was już pewnie to wie. ?


9.

Nawyki, które zmienią Twoje życie na lepsze

To, co powtarzamy regularnie, codziennie, z czasem definiuje nasze życie. Wiele nawyków jest destrukcyjnych lub sprawiają, że nie posuwamy się do przodu. Jeszcze inne pozwalają nam odnosić sukcesy i spełniać marzenia. I na tych koncentrujemy się w tym odcinku. Choć dla każdej z nas „lepsze życie” może oznaczać coś innego, to przedstawione nawyki są uniwersalne i gotowe do wykorzystania niezależnie od sytuacji życiowej.


10.

Odważ się zarabiać! Przekonania o pieniądzach – rozmowa z Kasią Iwaszczuk-Pudzianowską

W TOP10 znalazł się jeden wywiad, który wyjątkowo przypadł Wam do gustu. Rozmowa z psycholożką o ograniczeniach, które same sobie stawiamy. Pieniądze w naszej kulturze to temat tabu, a przekonania, które często powielamy z pokolenia na pokolenie mocno wpływają na nasze decyzje finansowe. Jak zmienić myślenie i nauczyć się rozmawiać o pieniądzach? Po tym odcinku już wszystko będzie jasne. ?


PODSUMOWANIE

Podcast był jednym z Waszych ulubionych źródeł wiedzy, a najchętniej przesłuchiwałyście odcinki pełne praktyki i doświadczenia. Ważnym aspektem była dla Was możliwość wdrożenia odsłuchanych lekcji od razu do swojej codzienności. W 2023 nie zwalniamy tempa i zadbamy o to, by kolejne odcinki podcastu były dla Was wyjątkowo wartościowe!

Zapisz się na newsletter i pobierz e-booka 50 SPOSOBÓW NA ZARABIANIE!

Marzysz o tym, aby mieć dodatkowe źródło przychodu?

Chcesz zmienić pracę na taką, którą pokochasz i która przyniesie ci satysfakcjonujące zarobki?

A może twoim celem jest własny biznes?

.

Zobacz również:

Invest Cuffs 2024 – nagrody, stoisko, wykłady, czyli girl power w prawdziwym wydaniu! Kulisy GMC #12

Invest Cuffs to coroczne wydarzenie, które gromadzi entuzjastów i entuzjastki ze świata inwestycji. Jest to jedno z największych spotkań w Europie, na którym regularnie pojawia się wielu ekspertów i ekspertek z różnych dziedzin, takich jak akcje, start-upy, kryptowaluty, surowce, waluty, metale szlachetne czy fundusze inwestycyjne. W tym roku obchodziliśmy 10-lecie działalności Invest Cuffs, a my po raz pierwszy zaprezentowałyśmy nasze stoisko oraz miałyśmy całe dwie sale poświęcone edukacji skierowanej przede wszystkim do kobiet. Sprawdźcie, co wydarzyło się podczas tegorocznej edycji!

Czytaj więcej »

Trzecie urodziny GMC i otwarcie siedziby! Kulisy GMC #11

W sobotę 10.02 odbyło się wyjątkowe spotkanie w centrum Warszawy. Nie tylko obchodziłyśmy trzecią rocznicę utworzenia Girls Money Club we wspaniałym towarzystwie, ale również oficjalnie otworzyłyśmy nową siedzibę GMC. W dzisiejszym artykule dzielimy się podsumowaniem z tego ekscytującego eventu!

Czytaj więcej »

Finanse i miłość – jak rozmawiać o pieniądzach, by zbudować silniejszy związek? Zaproś bliską osobę na money date!

Pieniądze są często uznawane za źródło napięć w relacjach, ale mogą być także narzędziem do budowania zaufania oraz wspólnego bezpieczeństwa. Jak rozmawiać z partnerem lub partnerką o pieniądzach? W jaki sposób zorganizować wspólne finanse? W dzisiejszym artykule z okazji Walentynek podzielę się wskazówkami – z perspektywy kobiety-finansistki, w związku małżeńskim z finansistą. 😉

Czytaj więcej »