Inwestycyjne inspiracje – jak inwestują miliarderzy?

Na świecie w roku 2022 jest 2,668 miliarderów. Wielu z nich powiększyło swój majątek dwa lata temu, podczas pandemii. W co inwestują? Kim są? Jakie branże uznają za potencjalnie dochodowe? Sprawdź odpowiedzi w dzisiejszym artykule!

Co byś zrobiła z miliardem?

Jak często myślimy o tym, co zrobiłybyśmy mając milion lub jeszcze większą kwotę? Choć nie stosuję regularnie afirmacji, to czasami wyobrażam sobie na co przeznaczyłabym tyle pieniędzy. Inwestycje, podróże, ekscentryczne zakupy? Możliwości jest naprawdę sporo. Miliarderzy inwestują w różne rzeczy. Począwszy od nieruchomości, ziemi, metali szlachetnych, akcji, sztuki, start-upów, blockchainu… kończąc na naprawdę ekscentrycznych pomysłach. Np. Elon Musk jest w posiadaniu szpiegowskiej łodzi podwodnej (tej, która pojawia się w filmie z Jamesem Bondem w 1977 roku). 😉


Jaki jest statystyczny miliarder?

Większość miliarderów to self-made. Prawie 90% z nich to biali mężczyźni i spora część jest po 50 roku życia. Większość z nich ma jakieś wykształcenie, np. Bill Gates studiował prawo wstępne, Mark Cuban zarządzanie i administrację, Jeff Bezos elektrotechnikę i informatykę, Mark Zuckerberg informatykę i psychologię.

Najczęściej ich pierwsze stanowiska to sprzedawca, twórca oprogramowania, analityk lub handlarz akcji. Jakie są ich wspólne przekonania? Wielu z nich, pomimo ekscentrycznych ekscesów, wiedzie całkiem oszczędne (jak na ich możliwości) życie. Pieniądze są dla nich narzędziem, a sukces jest po prostu wypadkową ich działań. Wiele osób na pewnym etapie podczas swojej drogi rezygnuje z pewnych założeń i celów – dla miliarderów popełnianie błędów to nieodłączna część procesu.


Kim są kobiety-miliarderki?

Na obecną chwilę pierwsze miejsce zajmuje Francoise Bettencourt Meyers, a jej wartość netto wynosi prawie 75 miliardów dolarów. Jest wnuczką założyciela giganta kosmetycznego L’Oreal (odziedziczyła firmę po swojej matce).

Kolejna na liście jest Alice Walton, z wartością netto powyżej 65 miliardów. Jest córką założyciela Walmartu Sama Waltona.

Następnie Julia Koch z wartością netto 60 miliardów dolarów, wdowa po konserwatywnym donatorze i filantropie Davidzie Kochu.

Była żona założyciela Amazona Jeffa Bezosa jest zaraz za podium z wartością netto 43,6 miliarda dolarów. Jest jedną z większych filantropek, dotychczas przekazała 12,5 miliarda ponad 1250 organizacjom.

Faktycznie wiele kobiet-miliarderek odziedziczyło pieniądze po swoich przodkach, ale utrzymać taki majątek (a nawet go zwiększyć) wcale nie jest łatwo.


W co inwestują miliarderzy?

Według Yahoo Finance, miliarderzy mają swoje pieniądze w następujących obszarach:

  • publiczne spółki holdingowe,
  • udziały prywatne,
  • płynne aktywa,
  • nieruchomości,
  • aktywa luksusowe.

W pierwszej dziesiątce obszarów, w których miliarderzy prowadzą działalność, znajdują się: produkcja, sport, opieka zdrowotna, energia, żywność i napoje, media, moda i handel detaliczny, nieruchomości, technologia…

W tym artykule skupimy się głównie na ich inwestycjach w przyszłość. Aktualny tydzień zdominowało darmowe wyzwanie „Ogarnij blockchain z Girls Money Club”. Przez tydzień wysyłamy Wam edukacyjne filmiki, z których uczycie się podstaw świata nowych technologii. Na koniec mamy konkurs, w którym musicie odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto inwestować i myśleć o swojej przyszłości?”. Wygrana w konkursie oznacza wyjazd z nami do Berlina na jedną z większych konferencji w temacie nowych technologii, a także 3-miesięczny dostęp do klubu GMC! Jak zaraz same się przekonacie, miliarderzy także sporo myślą o swojej przyszłości.

  • Inwestowanie w… nieśmiertelność

Okej, może brzmi trochę przesadnie i jak z filmu science-fiction, ale faktem jest, że start-upy zajmujące się biotechnologią pracują nad zatrzymaniem procesu starzenia. Oczywiście istnieje duża liczba start-upów pracujących nad różnymi rozwiązaniami, ale spora ich część zdecydowanie skupia się na branży medycyny przeciwstarzeniowej. Mowa m.in. o odzyskiwaniu białek, które rozkładają się wraz z procesem starzenia (nad ich naprawą pracuje np. firma Repair Biotechnologies). Badania trwają także nad terapią komórkami macierzystymi (np. Celularity), nad regeneracją tkanek i organów (np. AgeX Therapeutics) czy usuwaniem uszkodzonych komórek (np. Senolytic Therapeutics). Jeff Bezos zainwestował w Alto’s Lab, start-up, który wykorzystuje biotechnologię by „odmłodzić” ludzi.

  • Technologia

Jest to nieco ogólne pojęcie, ale chodzi np. o start-upy technologiczne, które są zainteresowane tworzeniem pracy z domu bardziej przystępnej. Także o te, które skupiają się na sztucznej inteligencji.

Elektryczne pojazdy to przyszłość transportu – i nie chodzi tylko o samochody. Mowa o usprawnieniu logistyki, chociażby przewozu statkami. 

Skoro już jesteśmy przy technologii, warto wspomnieć o tym, że giganci inwestują w blockchain. W wyzwaniu „Ogarnij blockchain z Girls Money Club” możecie także sprawdzić jakie firmy są zainteresowane nowymi technologiami, takimi jak NFT, Metaverse, DeFi czy krypto (m.in. Google nawiązał współpracę z Coinbase, a Adidas zakupił część cyfrowej ziemi w Sandboxie). 

Miliarderzy inwestują także w cyberbezpieczeństwo. Każdego tygodnia hakerzy wyłudzają nasze dane, pojawiają się tzw. scamy czy oszustwa internetowe, a w ich pułapkę wpada sporo osób. Bycie prywatnym w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne do osiągnięcia, dlatego rozwój cyberbezpieczeństwa będzie kształtować się w kolejnych latach.

  • Kosmos

Chodzi po prostu o inwestowanie w podróże kosmiczne i kolonizację planet. Brzmi to nieco abstrakcyjnie, ale przyszłość jest bliżej niż myślimy. Wyobraźmy sobie nowe oblicze podróżowania – wycieczki kosmiczne dla (bogatszych) ludzi.

Do tego dochodzi oczywiście handel detaliczny, przemysł CBD, nieruchomości czy usprawnianie serwisów. Ludzie lubią być zabawiani, większość z nas jest wygodna i nie ma zbyt wiele czasu, dlatego ułatwianie nam życia to wciąż dobry biznes. 

Podsumowanie

Choć podstawą jest dywersyfikacja i miliarderzy mają swój majątek zabezpieczony w różnych aktywach, można zauważyć rosnącą tendencję inwestowania w przyszłość. Jest to w pewnym sensie spekulacja, ponieważ mimo wszystko, nie jesteśmy w stanie odgadnąć tego, co szykują dla nas najbliższe lata – pozostaje nam obserwacja, edukacja i zbieranie doświadczeń. 😉

Dziewczyny, jeśli interesuje Was temat przyszłości, nowych technologii i inwestowania w innowacje koniecznie dołączcie do wyzwania „Ogarnij blockchain z Girls Money Club”. Masa darmowej wiedzy za darmo, a w tym dostęp do grupy na Discord, która po wyzwaniu zostanie zamknięta jedynie dla uczestniczek! Dołączyć możecie w każdej chwili – dostaniecie dostęp do wszystkich filmików do 22 października 2022r. Później będą dostępne jedynie dla dziewczyn na Discordzie.

Pamiętajcie też o warsztatach tradingowych, które odbędą się już niedługo. Zapisać możecie się tutaj: chcę poczytać o warsztatach!

Same widzicie, że w GMC dzieje się dużo, a planów jest jeszcze więcej! Śledźcie nas i bądźcie na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami na naszych social-mediach 😉

Zapisz się na newsletter i pobierz e-booka 50 SPOSOBÓW NA ZARABIANIE!

Marzysz o tym, aby mieć dodatkowe źródło przychodu?

Chcesz zmienić pracę na taką, którą pokochasz i która przyniesie ci satysfakcjonujące zarobki?

A może twoim celem jest własny biznes?

.

Zobacz również:

44: Jak finansowo przeżyć końcówkę roku? Rozmowa z Karoliną Nowicką

Końcówka każdego roku to na ogół czas radosnego świętowania, spotkań rodzinnych i… zwiększonych wydatków. W tym odcinku, w którym specjalną gościnią jest Karolina Nowicka, znana jako Pani od Oszczędzania, opowiemy o tym, jak dobrze wykorzystać Black Friday oraz przygotować się na Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestra, aby przyjemnie spędzić ten czas, a przy okazji, nie uszczuplić zbytnio swojego portfela.

Czytaj więcej »

43: Co teraz robić z pieniędzmi?

Opowiem o tym:- czy warto się bać obecnej sytuacji politycznej i co z niej może wyniknąć – co teraz dzieje się na rynkach akcji – czy wciąż warto kupować obligacje – czy krypto to teraz okazja, czy niekoniecznie.

Czytaj więcej »

42: Jak (w końcu) zacząć inwestować?

Jeśli chcesz zacząć inwestować, ale wciąż nie wiesz, jak się za to zabrać – to ten odcinek jest dla Ciebie idealny. Dowiesz się w nim, jak postawić swoje pierwsze kroki w świecie inwestycji – pod kątem psychicznym, strategicznym i technicznym.

Czytaj więcej »