Jak stworzyć prosty biznesplan?

Rozpoczynanie biznesu bez stworzenia biznesplanu jest jak wyruszanie w podróż bez mapy. Można, ale po co? Z mapą jest szybciej i wygodniej. Dzisiaj więc nauczę Cię, jak przygotować taką mapę dla swojego biznesu – i jak dzięki niej sprawniej osiągnąć wymarzony rezultat: własną firmę, która zarabia. 

Jak zacząć inwestować? Odpowiedzi na najczęstsze pytania początkujących inwestorek

W dzisiejszym poście odpowiadam na najczęściej zadawane pytania o tym, jak zacząć inwestować, które zadajecie Wy – jako początkujące (lub dopiero potencjalne) inwestorki. Jeśli więc nurtuje Cię jakieś pytanie, to sprawdź ten post – może odpowiedź już w nim jest!

Co zrobić z pieniędzmi, gdy masz niewielką wiedzę o inwestowaniu?

Dookoła wszyscy mówią o tym, że oszczędności zjada nam inflacja. Co chwilę słyszysz, że ktoś zarobił miliony na nieruchomościach, akcjach lub kryptowalutach. Aż chcesz zacząć inwestować – ale masz problem: nic nie wiesz na ten temat. Od czego zacząć w takiej sytuacji?

inwestowanie dla kobiet

Jak inwestują kobiety?

Kobiety inwestują rzadziej niż mężczyźni, ale wykazują się większą konsekwencją oraz wypracowują średnio wyższe stopy zwrotu. Tyle mówią badania, których jest mało, bo… niewiele kobiet wciąż inwestuje. Giełda pozostaje męskim światem, ale mam nadzieję, że będzie się to zmieniać – m.in. dzięki Girls Money Club!

Co robić, gdy boisz się inwestować?

Masz jakieś oszczędności i chciałabyś, aby Twoje pieniądze mądrze na siebie pracowały, ale boisz się inwestować? W tym artykule przedstawię kilka przemyśleń, które pomogą Ci przezwyciężyć strach i zacząć inwestować.

Jak być produktywną? Triki, które mi pomogły

Czy masz problemy z efektywną pracą? Jeśli tak, to nie jesteś jedyna. Dzisiejszy świat kusi nas wieloma rozpraszaczami – czas się z nimi rozprawić. Ja sama przetestowałam wiele różnych sposobów na produktywność, a w tym artykule prezentuję te, które działają najlepiej!

Turkmenistan – Noc u piekielnych bram

Rozświetlające noc płomienie, zapach siarki i buchające opary gorąca… Słynny krater w Derweze nieprzypadkowo został nazwany “bramą do piekła”. Kto by pomyślał, że to niemal mistyczne miejsce to po prostu biznesowa pomyłka Sowietów.

Nawyki, które pomogą Ci osiągnąć sukces

Siła nawyku jest przeogromna. To, co powtarzasz codziennie, z czasem definiuje Twoje życie. Niektóre nawyki są niszczące lub sprawiają, że tkwimy w miejscu. Inne pozwalają nam regularnie odnosić sukcesy i spełniać marzenia. I dzisiaj pochylimy się właśnie nad tymi drugimi.

workation

Pamiętniki z workation – Santorini

Santorini słynie z uroczych, biało-niebieskich miasteczek, spektakularnie umiejscowionych na zboczach kaldery, z luksusowych wycieczek jachtem, zapierających dech w piersiach zachodów słońca i … notorycznych tłumów. Ale latem 2020 roku ta turystyczna mekka gościła jedynie garstkę przyjezdnych, w tym mnie. I te pustki wydawały się wręcz nierealne.

poranna kawa, latte, oszczędzanie

Wypij to poranne latte! Czy oszczędzanie może być złe?

Jeśli wydajesz pieniądze na prawo i lewo, to pewnie doskonale wiesz, że Twój styl życia trochę Cię hamuje na drodze do bogactwa… Ale co jeśli jesteś w miarę oszczędna, a Twoje konto nadal świeci pustkami, a droga do zamożności wydaje się długa i kręta? Wtedy być może dotyka Cię inna przypadłość. Dzisiaj będzie właśnie o niej.