Blog

33: Pieniądze i kariera po amerykańsku

W tym odcinku podcastu moją gościnią jest Marta Mamełka-Potts – Polka mieszkająca już od kilku lat w Stanach Zjednoczonych. Marta opowiada o swoim życiu, karierze i inwestowaniu w amerykańskim stylu – w tym o tym, jak sama odkrywała świat inwestowania od podstaw.Rozmowa została nagrana pod koniec lutego 2022 r. W wywiadzie z Martą usłyszycie wiele informacji dotyczących konkretnych inwestycji – nie traktujcie ich jednak jako rekomendację. Pamiętajcie, że każda inwestycja musi być przemyślana i dopasowana do Was.

czytaj dalej
wykres inwestowanie w etf

Jak zacząć inwestować w fundusze ETF?

Chciałabyś, by pieniądze pracowały dla Ciebie, ale nie jesteś pewna jak rozpocząć przygodę z inwestowaniem? Fundusze ETF brzmią dość tajemniczo i nie wiesz co zrobić, by je zakupić? Rozpocznij drogę w kierunku niezależności finansowej i budowania kapitału, poznając podstawy inwestowania w ETF-y!

Fundusze ETF to bardzo dobry początek do budowania inwestycji długoterminowych. Są łatwo dostępne, intuicyjne i relatywnie tanie. To idealna opcja dla kobiet, które nigdy nie inwestowały, ale także dla bardziej doświadczonych inwestorek. Poniżej przeczytasz, jakie masz możliwości zakupu funduszy ETF i które są najbardziej korzystne dla Ciebie.

czytaj dalej

32: Finansowy minimalizm

Minimalizm to nie jest tylko wyświechtany frazes, ale to styl życia, który pozwala oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. W dzisiejszym odcinku podcastu dowiesz się jak wykorzystać minimalistyczne podejście, aby lepiej zadbać o swoje finanse.

czytaj dalej

31: Oblicza niezależności finansowej

Niezależność finansowa to coś znacznie więcej, niż umiejętność samodzielnego utrzymania się bez wsparcia rodziców czy życiowego partnera. Dzisiaj opowiem o aż 7 różnych obliczach niezależności finansowej – niektóre z nich wcale nie są oczywiste!

czytaj dalej

Czy Metaverse to przyszłość Internetu?

Wirtualny wszechświat, w którym możesz być kim chcesz bez ruszania się z fotela? Przestrzeń bez granic, gdzie spotykasz się ze swoimi partnerami biznesowymi i współpracownikami, by następnie wyjść na koncert z przyjaciółmi, a to wszystko w zasięgu Twoich czterech ścian? Czy Metaverse odmieni nasze postrzeganie i doświadczanie Internetu? A może to chwilowy trend, który nie ma prawa bytu? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!

czytaj dalej
Mity o finansach w które nie warto wierzyć

10 finansowych mitów, w które nie warto wierzyć

Niewiele rzeczy budzi tyle emocji jak pieniądze. A przecież pieniądze z natury nie są ani dobre, ani złe – są narzędziem, które może być naszą drogą do sukcesu lub zguby. Nie da się jednak ukryć, że jest to gorący temat, dlatego wokół finansów powstało mnóstwo kłamstw i mitów. W dzisiejszym artykule postaram się je rozwiać i przekonać Cię, że w kwestii finansów warto ufać swojej wiedzy i rozsądkowi!

czytaj dalej

30: 7 rad, które pomogą Ci ogarnąć finanse

Ogarnianie swoich finansów to kwestia bardzo indywidualna – to, co działa na jedną osobę, niekoniecznie będzie działało na innych. Ale dzisiaj mam dla Was 7 uniwersalnych rad, które sprawią, że praca nad finansami osobistymi będzie dla Was łatwiejsza i przyjemniejsza.

czytaj dalej

Jak samodzielnie określić wartość mieszkania?

Rynek mieszkaniowy „grzeje” rozmowy już od kilku lat, a wraz ze wzrostem cen, pojawieniem się flipperów, a ostatnio astronomicznych cen najmu, o nieruchomościach mówi prawie każdy. I chociaż sytuacja jest niezwykle dynamiczna, to wiele z nas staje przed wyzwaniem, jakim jest określenie, ile jest warte na ten moment dane mieszkanie.

czytaj dalej